Karatisti na 2. kole Slovenského pohára s medailami

Autor: Ľubomír Striežovský
Pridané: 17.03.2014 17:50:44
Téma: súťaže
Počet zobrazení: 2795

9. marca 2014 sa stalo Komárno dejiskom 2. kola Slovenského pohára detí, žiakov a mladších dorastencov. O postup na Majstrovstvá Slovenska bojovalo takmer 400 pretekárov z 53 klubov z celého Slovenska. Medzi tých najúspešnejších sa opäť zaradili aj karatisti z MŠK Žiar nad Hronom.

Disciplína súborné cvičenia kata nebola pred pár rokmi v Žiari silnou disciplínou, no svedomitou prácou na tréningoch naši pretekári dosahujú už aj tu výborné výsledky. Tentoraz sa v kata podarilo medailovo presadiť Alexandre Bielej v kategórii dievčatá 5-7 ročné a Šimonovi Sečkárovi v kategórii chlapci 8-9 roční. Obaja si domov odniesli bronzovú medailu.

V disciplíne športový zápas kumite ako prví nastúpili naši najmenší bojovníci. V kategórii 5-7 ročných dievčat do 24kg sme mali dve pretekárky – Bibiánu Černákovú a Natáliu Volfovú. Obe dievčatá si poradili so svojimi súperkami vo vyraďovacích kolách a tak sa nakoniec stretli spolu vo finále. Úspešnejšou nakoniec bola Natália. V kategórii do 28kg nastúpila Alexandra Biela. Bola to pre ňu premiéra v kumite a to veľmi úspešná, keď si nakoniec vybojovala striebro. V kategórii nad 28kg naše farby úspešne reprezentovala Ivana Gahírová, ktorá tak isto okúsila prehru len vo finále a tak si z turnaja odniesla striebro.

V kategóriách 8-9 ročných žiakov ako prvá nastúpila do bojov Patrícia Vanková. Paťa síce prehrala v druhom kole s neskoršou finalistkou, no v repasážových bojoch už išla bez prehry a tak si vybojovala bronz. Ani naši 8-roční chlapci sa nedali zahanbiť. V kategórii do 28kg sme mali opäť dvoch zástupcov – Šimona Sečkára a Adama Dolnického. Šimon sa prebojoval až do semifinále, no tu už nestačil na svojho súpera. V boji o bronz však zasa uspel. Adam sa z opačnej strany vyraďovacieho pavúka prebojoval až do finále, odkiaľ si nakoniec odniesol striebro.

Posledné medaile boli z vekových kategórií mladších dorastencov /12-13 rokov/. V kategórii mladších dorasteniek nad 45kg sa do finále prebojovala Nina Jelžová. V opatrnom finále však už na súperku nestačila a tak skončila so striebrom. V mladších dorastencoch do 45kg uzavrel medailovú zbierku tejto súťaže ziskom bronzu Zdenko Vanka.

Posledné kolo Slovenského pohára čaká našich karatistov koncom apríla. Viacerí z našich pretekárov ašpirujú na celkových víťazov Slovenského pohára, čo je v karate prestížne ocenenie. Budeme im držať palce!